כיצד עורך דין יכול לעזור בקידום פרויקט תמ"א 38

הדרך אל חתימת הסכם לתחילת פרויקט תמ"א 38 במבנה המגורים שלכם עלולה להיות ארוכה, מסובכת ומייאשת מאוד ללא ההדרכה המתאימה. לכן לפני שאתם חותמים, צבי גולדפינגר ממליץ להצטייד מראש בעורך דין שילווה את הדיירים בתהליך ויחסוך מהם הרבה מאוד כאב ראש מיותר.

התגוננו מפני סרבנים

צבי גולדפינגר מציע לוודא שעורך דין מנוסה בתחום ילווה את התהליך כדי להימנע מעיכובים מיותרים שנובעים מצד דיירים סרבנים. פרויקט תמ"א 38 צריך רוב של 66 אחוז מהדיירים לפחות, או 80 אחוז במקרה שצריך לפנות את הדיירים מהמבנה בזמן העבודה. על אף זאת, קבוצת מיעוט שמתנגדת או אפילו דייר סרבן אחד עלולים לתקוע את הפרויקט כולו עוד לפני שאפילו יצא לדרך.

נוכחות של עורך דין יכולה לזרז פתירת עיכובים שנובעים מסרבנות. הוא יוכל לקדם את הנושא בבית המשפט כדי שהאחרון יקבע האם ההתנגדות של הדייר אובייקטיבית או מונעת מאינטרסים אישיים. 

זכויות הדיירים – בעדיפות ראשונה

סיבה נוספת שבגללה צבי גולדפינגר ממליץ לשכור עורך דין מראש היא להגן על הזכויות והאינטרסים של הדיירים מול הקבלן של הפרויקט.

"תפקידו של עורך הדין בהקשר זה הוא לבדוק האם לקבלן יש בטחונות כספיים כדי להתניע את הפרויקט", מסביר צבי גולדפינגר. לדבריו, הבטחונות הכספיים של הקבלן אמורים לא רק לכסות את הבנייה עצמה ואיכותה, אלא לכסות גם את הוצאות הפינוי ודמי השכירות במצב בו הדיירים נדרשים להתפנות מהמבנה עד תום העבודות. גם אם מדובר בפינוי זמני בלבד, נגיד כדי להתקין מעלית במבנה, על הקבלן לדאוג לבטחונות הכספיים המתאימים.

בנוסף, עורך הדין יכול לייצג את הדיירים מול הקבלן במקרה וחלו ליקויים בבנייה, עיכובים בלוח הזמנים של הפרויקט, איחור במסירה וכדומה, כדי להוציא ממנו כספי פיצויים בהתאם לכתוב בחוק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s